John Naisbitt
Csak a jelen objektív és elfogulatlan tanulmányozása lebbentheti fel a fátylat a jövőről.
A lehetőségek ajtaja gyakran olyan hirtelen tárul ki és zárul be újra, mint a valódi ajtók viharos időben. Készen kell állnunk, hogy belépjünk, amint alkalom kínálkozik.
A közös ellenség az egyik leghatásosabb egyesítő erő.
Minél nagyobb hangsúlyt kap a technológia a világban, annál égetőbb szükség támad a művészekre és a költőkre.
Az összefüggések felismerése inkább az intuíción, mint a matematikán múlik.
Az összetettség gyakran csak álcaként szolgál, hiszen az egyszerű dolgok átláthatóbbak.
Az emberi természet már csak ilyen: úgy csűri-csavarja az igazságot, ahogy neki tetszik.
Az üzleti, politikai és magánéletben egyaránt kiszélesedik a szavak és a tények között tátongó szakadék, ha személyes büszkeség is belép a képbe. (...) Sok embert magával sodor a teljesítménykényszer és a tévedhetetlenség kényszere. Ne hagyjuk magunkat megtéveszteni; mindig vizsgáljuk meg a tényeket.
Széles körben elterjedt az a nézet, hogy az ember nem ismerheti be, ha tévedett. Ez a beállítottság semmilyen más területre nem jellemző olyan mértékben, mint a politikára. Gondoljunk erre, amikor megpróbáljuk felmérni, hogy mi gyökerezik a jelenben. Mindig szilárd talajra alapozzuk az elméleteinket.
Az otthon, a család és a munka az állandóság pillérei.
Ha egy feleség fejében az a kép él a férjéről, hogy kicsapongó, akkor az összes beérkező információ bele fog illeni ebbe a képbe. Ez fogja meghatározni, hogy mit hall a szavak mögött, és hogyan reagál rájuk. Ha viszont a feleség abból indul ki, hogy szerető, hűséges férje van, akkor ugyanazokat az információkat másként értelmezi.
Isten hívására nem szokás nemet mondani.