J.Harv Eker
Ha a pénzszerzést vagy a siker elérését rossz indíték motiválja, például félelem, düh vagy a bizonyítási vágy, a pénz sosem tesz boldoggá. Miért? Mert ezen problémák egyikét sem oldja meg a pénz.
Ha az ember nagy pénzhez jut, és belül nincs rá felkészülve, valószínűleg kérészéletű lesz a gazdagsága, és elveszíti a vagyonát.
Ha tudatalattinknak választania kell a mélyen gyökerező érzelmek és a logika között, szinte mindig az érzelmek javára dől el a választás.
Jellemed, a gondolkodásmódod és a hiedelmeid határozzák meg alapvetően sikered mértékét.
Nem elég, hogy a megfelelő helyen legyünk a megfelelő időben. A megfelelő embernek kell lennünk, aki a megfelelő időben a megfelelő helyen van.
Ha magasabb szintre akarjuk emelni életünket, késznek kell lennünk rá, hogy elengedjük egyik-másik régi gondolkodási sémánkat, és újakat fogadjunk el helyettük.
Egyetlen elmondott gondolat és következtetés sem eredendően igaz vagy hamis. (...) Ami működőképes, használjátok; ami nem, azt felejtsétek el!
A szegények és a középosztály zöme úgy véli, "ha sok pénzem van, azt tehetem, amit akarok és sikeres leszek." A gazdagok tudják: "ha sikeres leszek, azt tehetem, amit tennem kell ahhoz, hogy enyém legyen, amit akarok, beleértve a sok pénzt."
Egy ember a sziklafalon egyensúlyozva hirtelen megcsúszik, és leesik. Szerencsére van annyi lélekjelenléte, hogy megkapaszkodjék egy kiugró kőcsipkében, és ott függeszkedik élet és halál között. Csak lóg, lóg, majd hirtelen felkiált: "Van odafönt valaki, aki segítene?" Semmi válasz. Tovább kiabál: "Van odafönt valaki, aki segítene?" Egyszer csak mély, öblös hang szólal meg: "Isten vagyok. Segítek neked, csak engedd el a sziklát, és bízz bennem!" Emberünk visszaszól: "Van odafönt valaki más, aki segítene?"