Agatha Christie
Nincs fanatikusabb a vallási fanatikusnál.
A kutya néha nehezen fog szagot, de ha szagot fog, semmi sem tántoríthatja el tőle.
Az ember olykor sok mindent elérhet egy kis babonasággal.
Egy úrihölgy, ha társaságban van, legyen mindig képes uralkodni magán, még ha egyébként odahaza összeomlik is.
A történész soha nem tud olyan objektív képet adni saját koráról, mint egy későbbi generációból való. Azon múlik a dolog, hogy megfelelő perspektívából kell látni mindent, mert akkor látszanak a valódi arányok.
Az idő nem szünteti meg a problémát, csak más formában hozza újra elő.
A legkevésbé gyanús ember a leggyanúsabb.
Egy detektív számára nem elég, hogy lábnyomokat kövessen, meg cigarettahamuban turkáljon. Jó pszichológusnak is kell lennie!
A fiatal generáció, amely kopogtat az ajtón (...) olyan szorgosan kopogtat, hogy közben észre sem veszi: az ajtó nyitva van!
A saját életét mindenki maga teszi tönkre.
Egyetlen férfi vagy nő sem egészen önmaga negyvenöt éves koráig. Ekkor kap esélyt az egyéniség.
A pénz, amelyet az ember egy tollvonással szerez, hihetetlen, szerencsés véletlen folytán, az éppen olyan, mint amikor a gyerek kap hat pennyt, és azt mondják neki, ez a tiéd, arra költheted, amire csak akarod.
A sikernek is megvannak a hátrányai.
Az ember legfőbb kötelessége, hogy életben maradjon.
Felébredéskor az álmok gyakran csodálatosan valódinak hatnak. Az ember meg van győződve arról, hogy a dolgok valóban megtörténtek.
Mindig akkor jövünk rá, hogy mi a legfontosabb számunkra, mikor már elveszítettük.
Az élet nem a biztonságról szól: kockázat nélkül nem lehet játszmát nyerni.
Az emberek, barátom, szeretik, ha néha egy kis veszély fűszerezi az életüket. Van, aki passzívan élvezi... bikaviadalon például. Van, aki olvasni szeret róla. Mások a moziban keresik. De egyvalami kétségtelen: az állandó biztonságérzet gyűlöletes a legtöbb ember szemében.
Az események jönnek hozzánk, nem pedig fordítva. Mert hiszen miért van az, hogy bizonyos embereknek csupa izgalom az életük, másoknak meg merő unalom? Vajon a környezetük tehet róla? De nem ám! Az egyik ember beutazhatja a fél világot anélkül, hogy bármi érdekes történne vele. Vérfürdő az érkezése előtti héten, földrengés az elutazása után egy nappal, hajótörés a lekésett járaton. A másik meg kertvárosban lakik, naponta vonattal bumlizik a Citybe, és mégis mindenféle megesik vele. Zsaroló bűnbandák, gyönyörű lányok, bankrablók karmaiba kerül. Vannak emberek, akik egyszerűen vonzzák a baleseteket - s még akkor is történik velük valami, ha csak a városligeti tóra mennek sétahajókázni. Hasonlóképp áll a helyzet a maga Hercule Poirot-jával is: nem kell keresnie a bűntényt, jön az hozzá magától is.
A fiatalság olyan hiba, amiről az idő, sajnos, túl hamar leszoktatja az embert.
Nem érte be azzal, hogy szépen nyújtsák át neki a pirítóst meg a vajat, azt akarta, hogy az ember szívét-lelkét is kitárja előtte, hadd nézegesse kedvére.
Az igazság olykor fáj - lerombolja az ember illúzióit.
A legjobb férj egy régész: minél idősebb az asszony, annál jobban érdekli.